Při instalaci CAD CAM software mohou vzniknout chyby, které mají vliv na úspěšné dokončení samotné instalace i na běh nainstalovaného programu. Mezi nejčastější potíže způsobující chyby patří:


Nedostatečná práva uživatele


Pro instalaci aplikací mohou být vyžadována oprávnění správce. S omezenými právy může instalace selhat, případně nemusí dojít k potřebným zápisům parametrů a tedy program nebude plně funkční. Pro instalaci doporučujeme kliknout na instalátor pravým tlačítkem myši a vybrat Spustit jako správce. Stejně tak doporučujeme při prvním spuštění programu kliknout na ikonu aplikace pravým tlačítkem myši a vybrat Spustit jako správce.


Řízení uživatelských účtů (UAC)


Pro některé verze operačního systému Windows stojí často za chybnou funkcionalitou programu aktivní nastavení Řízení uživatelských účtů. Pro deaktivaci této funkce v systému Windows zadejte v nabídce Start do pole hledání Řízení uživatelských účtů nebo UAC. Po úspěšném otevření této funkce nastavte táhlo na nejnižší hodnotu. Poté bude nutné počítač restartovat.


Nepodporovaný operační systém


CAD CAM software Autodesk PowerMill, PowerShape, PowerInspect, FeatureCAM, ArtCAM a Inventor HSM jsou kompatibilní s operačním systémem Windows 7, 8.1 a 10. Vždy se jedná výhradně o 64-bit edice. Na jiný operační systém nelze tyto programy nainstalovat.