Uživatelé, kteří zakoupili Multi-User licenci, neboli NLM licenci (Network License Manager) potřebují na počítač, který bude poskytovat licence pro klientské stanice, nainstalovat Autodesk License Manager (AdLM, FlexLM).


Poznámka: postup je platný pro instalaci licencí pro produkty verzí 2017 a novějšími. Network License Manager nepracuje s verzemi produktů 2016 a staršími.


V Účtu Autodesk najdete odkaz na Network License Manager, který obsahuje všechny aktuální potřebné informace pro nainstalování a spuštění síťového správce licencí.


Zjednodušený postup instalace licenčního serveru:


  1. Nainstalujte Network Licence Manager na určený počítač.
  2. Vygenerujte licenční soubor v Účtu Autodesk (najdete v menu). Vyberete, jaký typ serveru chcete nainstalovat. Pro generování licenčního souboru budete muset znát MAC adresu síťového zařízení, které bude poskytovat licence a název počítače.
  3. Vygenerovaný soubor, který Vám bude zaslán na email, nahrajete do nainstalovaného Network License Manager. Postup najdete i s obrázky zde.
  4. Po prvním spuštění programu na klientské stanici se Vás systém zeptá, zda má použít jedno-uživatelskou licenci, nebo se připojit k licenčními serveru.

Nedaří se vám provést úspěšnou instalaci licenčního serveru? Pomůžeme vám. Prosím kontaktujte naši technickou podporu.